MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

USA opracowują kolejne limity na paliwa z Rosji

Amerykański dziennik "The Wall Street Journal" napisał, że Stany Zjednoczone przygotowują kolejne pakiety sankcji na rosyjskie produkty naftowe.

USA opracowują kolejne limity na paliwa z Rosji
Nowe rozwiązania mają być rozszerzeniem kar, jakie Zachód już wcześniej nałożył na eksport rosyjskiej ropy - poinformował dziennik "The Wall Street Journal". Na spotkaniach w całej Europie przedstawiciele amerykańskiego Departamentu Skarbu omawiają w tym tygodniu szczegóły przyszłych kar dla rosyjskich produktów naftowych, które mają wejść w życie 5 lutego br. Zgodnie z planem zostaną ustanowione dwa limity cenowe na rosyjskie produkty rafinowane: jeden na eksport produktów wysokowartościowych, takich jak olej napędowy, a drugi na eksport produktów niskowartościowych, jak olej opałowy.

Dziennik napisał, że kary nałożone na produkty rafinowane mogą mieć większe konsekwencje ekonomiczne, szczególnie skoro wejdą w życie tego samego dnia, gdy UE zakaże importu rosyjskiego oleju napędowego i innych produktów rafinowanych. Amerykańska gazeta wyjaśniła, że bez dostępu do rynku europejskiego i w obliczu zachodnich sankcji na dostawy do innych krajów, rosyjska produkcja rafineryjna może się zmniejszyć, tym samym zmniejszając globalną podaż paliw.