Shell Franczyza

Chiny przerobią więcej ropy

Chiny wydały drugą partię kwot importowych ropy naftowej na rok 2023, wynika z danych, do których dotarła agencja Reutera w poniedziałek. Wielkość dostępnego surowca dla rafinerii będzie wyższa o 20 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Chiny przerobią więcej ropy
Z dokumentu Ministerstwa Handlu wynika, że w ostatniej rundzie 44 firmy, w większości rafinerie niezależne, otrzymały 111,82 mln ton kontyngentów importowych. Łączna pełna kwota kontyngentów importowych w tym roku wzrośnie do 131,82 mln ton.

Chiny, największy na świecie importer ropy, zdecydowały się na przydzielenie kwot importowych na 2023 r. wcześniej niż zwykle, aby wesprzeć słabą gospodarkę, zachęcając rafinerie do ożywienia działalności.

Najwięcej ropy - 20 milionów ton zostało przydzielone firmie Zhejiang Petrochemical Corp (ZPC), która zarządza największą prywatną rafinerią w Chinach. Hengli Petrochemical otrzymał kontyngent w wysokości 14 milionów ton, a nowo uruchomiona rafineria Shenghong Petrochemical o wydajności 320 tys. baryłek dziennie otrzymała 8 milionów ton.
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy