Zrównoważone usługi transportowe od Eni

Włoska grupa energetyczna Eni poinformowała w poniedziałek, że utworzyła nową spółkę zajmującą się zrównoważonym transportem, która będzie rozwijać biorafinację, biometan oraz oferować produkty i usługi w zakresie mobilności we Włoszech i poza granicami kraju.

Zrównoważone usługi transportowe od Eni
Jak podała agencja Reutera, posunięcie to jest częścią szerszej strategii Eni polegającej na wydobywaniu wartości z różnorodnej gamy biznesów poprzez wydzielanie określonych działań i rozwijanie ich jako niezależnych podmiotów.

Dyrektor generalny Eni, Claudio Descalzi powiedział, że firma obejmuje istniejące aktywa biorafinacji i biometanu, w tym biorafinerie w Wenecji i Gela, i będzie nadzorować rozwój nowych projektów, w tym w Livorno i Pengerang w Malezji.

Eni Sustainable Mobility obejmie również sieć ponad 5000 punktów sprzedaży w Europie, aby sprzedawać i dystrybuować szereg nośników energii, w tym wodór i energię elektryczną, a także paliwa pochodzenia organicznego, w tym biometan i HVO (uwodorniony olej roślinny), dodatkowo do innych produktów mobilności, takich jak bitumy, smary i paliwa.
Słowa kluczowe: