MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska

Sprzedaż aktywów na Morzu Północnym

Shell i Exxon Mobil rozpoczęły jednoczesny proces sprzedaży dużego pakietu morskich aktywów gazowych w południowej Wielkiej Brytanii i holenderskim obszarze Morza Północnego. Do przeprowadzenia sprzedaży, która może pozwolić na uzyskanie ponad 2 miliardy dolarów został wynajęty bank inwestycyjny Jefferies.

Sprzedaż aktywów na Morzu Północnym
W lipcu Shell i Exxon rozpoczęły sprzedaż udziałów spółki joint venture NAM w Holandii, operatora pola gazowego Groningen i jednej z największych i najstarszych firm produkujących gaz ziemny w Europie.

Spółki próbują również sprzedać udziały w swoim brytyjskim hubie gazowym na południu Morza Północnego, który obejmuje huby Clipper Leman Alpha oraz terminal Bacton we wschodniej Anglii, podają źródła agencji Reutera.

Jednoczesny proces sprzedaży obu aktywów naftowych może przyciągnąć oferty od kilku firm naftowych i gazowych, które wcześniej wyraziły zainteresowanie nabyciem złóż.

Sprzedaż jest częścią dążeń obu firm do pozbycia się starzejących się aktywów naftowych i gazowych w celu obniżenia kosztów i skupienia się na nowszych, większych projektach na całym świecie.
Dołącz do sieci HUZAR i ciesz się korzystnymi warunkami działania

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.