MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Zagrożenie ze strony niezidentyfikowanych dronów

Norweski Urząd ds. Bezpieczeństwa Naftowego (PSA) w poniedziałek wezwał firmy naftowe do większej czujności wobec niezidentyfikowanych dronów latających w pobliżu norweskich morskich platform wiertniczych i gazowych, ostrzegając, że mogą stwarzać ryzyko wypadków lub celowych ataków.

Zagrożenie ze strony niezidentyfikowanych dronów
Pixabay

Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak największa w kraju firma naftowo-gazowa Equinor poinformowała niedawno władze o dostrzeżeniu dronów nieznanego pochodzenia latających w pobliżu niektórych jej platform. Gazeta Stavanger Aftenblad doniosła w zeszłym tygodniu, że niezidentyfikowane drony zaobserwowano co najmniej w sześciu instalacjach Equinor, w tym na gigantycznym polu naftowym Johan Sverdrup. Drony zaobserwowano również w pobliżu instalacji Kristin, Gullfaks C, Snorre A i Gina Krog, donosi Aftenbladet.

Drony stanowią zagrożenie dla helikopterów transportujących pracowników na morzu, mogą stać się źródłem zapłonu w obszarach zagrożonych wybuchem lub mogą być wykorzystywane do celowych ataków.

Okręg policyjny w południowo-zachodniej Norwegii poinformował, że rozpoczął śledztwo w sprawie zaobserwowania dronów na morzu i powiadomił norweską służbę bezpieczeństwa policji, która zajmuje się terroryzmem i zagrożeniami zewnętrznymi.
MOYA więcej niż dobre paliwa

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.