MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska

Amerykańskie zapasy ropy wzrosły o prawie 9 milionów baryłek

W czwartek rządowa agencja Energy Information Administration (EIA) podała informacje o rezerwach ropy i paliw. Z danych wynika, że amerykańskie zapasy ropy wzrosły w zeszłym tygodniu o prawie 9 milionów baryłek z powodu zwiększonego importu i uwolnień z rezerw rządowych.

Amerykańskie zapasy ropy wzrosły o prawie 9 milionów baryłek
Komercyjne zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia kończącego się 2 września o 8,8 mln baryłek do 427,2 mln baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami analityków w ankiecie agencji Reutera oczekujących spadku o 250 tys. baryłek. Stany Zjednoczone zaimportowały dziennie w ostatnim tygodniu około 6,8 miliona baryłek ropy, podczas gdy eksport spadł, a uwolnienie kolejnych 7,5 miliona baryłek z US Strategic Petroleum Reserve zwiększyło poziom rezerw komercyjnych. EIA podała, że wydobycie ropy w USA ustabilizowało się na poziomie 12,1 mln baryłek dziennie.

Zapasy benzyny wzrosły w ciągu tygodnia o 333 tys. baryłek do poziomu 214,8 mln baryłek. Całkowita podaż produktów benzynowych, będąca wskaźnikiem popytu, wyniosła 8,8 mln baryłek dziennie w ciągu ostatnich czterech tygodni, co oznacza spadek o 8 proc. w porównaniu z poprzednim okresem – podała agencja Reutera.

Zapasy destylatów, które obejmują olej napędowy i olej opałowy, wzrosły o 95 tys. baryłek. Rafinerie starają się odbudować zapasy destylatów w oczekiwaniu na zimowy popyt, jednocześnie uzupełniając zapotrzebowanie ze strony zagranicznych nabywców, zwłaszcza europejskich.

Po publikacji informacji o rezerwach notowania ropy w USA wzrosły o 1,7 do 83,33 USD za baryłkę, podczas gdy Brent zyskał 0,9 proc. i kosztował 88,83 USD za baryłkę.
Słowa kluczowe:
MOYA więcej niż dobre paliwa
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Kiedy powstanie miejska stacja paliw we Włocławku?
Miejska stacja paliw we Włocławku ma powstać na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Jej budową zajmie się spółka PGK „Saniko”. Pierwotne plany zakładały, że stacja powstanie jeszcze w 2022 roku, ale wiadomo, że projekt ma opóźnienie.
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
W Polsce zatankujemy niebawem na stacjach MOL
MOL, po przejęciu 410 stacji paliw należących do Lotosu zapowiedział, że planuje niezwłocznie wprowadzić swoją markę na rynek polski.
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Ryanair kupi zrównoważone paliwo od Shella
Przewoźnik Ryanair podpisał w czwartek umowę z firmą Shell na dostawy zrównoważonego paliwa lotniczego. Linie chcą ograniczyć emisje, ale już wiadomo, ze nie będą w stanie sprostać wstępnym założeniom realizacji do 2030 roku 12,5 proc. lotów przy udziale zrównoważonego paliwa.
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Polska dostarczy ropę do niemieckiej rafinerii
Jest porozumienie podpisane przez niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka i polską minister klimatu Annę Moskwę w kwestii dostawy ropy nierosyjskiej przez Gdańsk do rafinerii w Schwedt w Brandenburgii, która jeszcze do niedawana należała do rosyjskiego Rosnieftu.
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
PKN Orlen odebrał 200. dostawę LNG
Do terminalu w Świnoujściu dostarczono dwusetną dostawę skroplonego gazu ziemnego LNG. To 75 tys. ton LNG, które trafiły do gazoportu z USA. Do tej pory łącznie wpłynęło ok. 21 mld m sześc. gazu ziemnego.
Atom w portfolio Orlenu
Atom w portfolio Orlenu
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział w czwartek, że spółka planuje za trzy lata wybudować pierwszy SMR w Polsce.