Shell Franczyza

Wielka Brytania ogłosi nowe licencje wydobywcze na ropę i gaz

Oczekuje się, że brytyjski rząd ogłosi dziesiątki nowych koncesji na poszukiwanie ropy naftowej i gazu na Morzu Północnym w celu zwiększenia krajowej produkcji, podały agencji Reutera dwa źródła zaznajomione z dyskusjami rządu.

Premier Liz Truss, która na stanowisko została nominowana we wtorek, ma w czwartek przedstawić parlamentowi plany rządu dotyczące rozwiązania problemu rosnących rachunków za energię. Podczas kampanii wielokrotnie powtarzała, że zwiększenie krajowej podaży energii będzie częścią jej działań w dążeniu do obniżenia cen.

Oczekuje się, że nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss zniesie w czwartek zakaz szczelinowania i będzie chciała w większym stopniu wykorzystywać rezerwy na Morzu Północnym. W czwartek przedstawi parlamentowi plan, który będzie obejmował zarówno krótko-, jak i długoterminowe rozwiązania kryzysu energetycznego, mówi się o rozpisaniu nowej rundy licencji wydobywczych. Dokładna ich liczba nie została jeszcze potwierdzona, ale źródła agencji Reutera podały, że może ich być nawet 130.

Nie ma jednak szans, aby runda licencyjna przyniosła krótkoterminową ulgę w rachunkach za energię, ponieważ od początkowych poszukiwań do wydobycia ropy i gazu ze złoża zwykle mija od 5 do 10 lat.

Ostatnia runda licencji offshore w Wielkiej Brytanii miała miejsce w 2020 roku.

Więcej w kategorii

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

Ruch Huti w Jemenie, wspierany przez Iran, przeprowadził ataki na dwa statki na Morzu Czerwonym, w tym tankowiec naftowy - poinformował rzecznik wojskowy Huti, Yahya Saree.

ExxonMobil ma siódmy projekt wydobycia ropy naftowej w Gujanie

ExxonMobil ma siódmy projekt wydobycia ropy naftowej w Gujanie

ExxonMobil kontynuuje intensywne inwestycje w Gujanie, planując nowy projekt, którego uruchomienie ma nastąpić w 2029 roku. Dzięki niemu potencjał wydobywczy Gujany w zakresie ropy naftowej ma przekroczyć 1,4 mln baryłek dziennie (bbl/d).

Japonia reaguje na niedobory paliw lotniczych

Japonia reaguje na niedobory paliw lotniczych

Japonia planuje zwiększyć produkcję i import paliwa lotniczego, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony linii lotniczych w związku z boomem turystycznym - wynika z projektu rządowego przedstawionego we wtorek.

Saudyjski gigant naftowy Aramco inwestuje w błękitny wodór

Saudyjski gigant naftowy Aramco inwestuje w błękitny wodór

Koncern Saudi Aramco podpisał we wtorek ostateczne umowy na zakup 50 proc. udziałów w firmie Air Products Qudra (APQ) zajmującej się produkcją błękitnego wodoru do zastosowań przemysłowych.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.