MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Włochy chcą znacjonalizować rafinerie Lukoil

Włochy badają możliwość czasowej nacjonalizacji rafinerii ISAB Lukoil na Sycylii - w przypadku sankcji wobec rosyjskiego sektora energetycznego.

Szef włoskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Giancarlo Giorgetti planuje poruszyć kwestię ewentualnej nacjonalizacji ISAB podczas posiedzenia gabinetu 28 kwietnia.

Włoski dziennik „Corriere della Sera” poinformował we wtorek, że 3500 pracowników rafinerii ISAB na północ od Syrakuz na Sycylii jest zagrożonych utratą pracy. 

Podobny scenariusz jest prawdopodobny w przypadku wejścia w życie kolejnego pakietu unijnych sankcji antyrosyjskich, które mogą mieć wpływ na sektor energetyczny. 

Rafineria ISAB odpowiada za około 22 proc. całkowitego wolumenu przerobu ropy we Włoszech.

Więcej w kategorii

Lukoil chce przekierować ropę z

Lukoil chce przekierować ropę z "Przyjaźni"

Rosyjska firma naftowa Lukoil szuka możliwości przekierowania ropy pierwotnie przeznaczonej dla Węgier i Słowacji, która nie dotarła do odbiorców z powodu sankcji nałożonych przez Ukrainę.

Iran przechwycił tankowiec z kontrabandą oleju napędowego

Iran przechwycił tankowiec z kontrabandą oleju napędowego

We wtorek Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (KGRI) zatrzymał na wodach Zatoki Perskiej tankowiec pływający pod banderą Togo. Powodem zatrzymania był fakt, że jednostka transportowała 1,5 miliona litrów oleju napędowego bez wymaganych pozwoleń.

Indonezja po 10 latach kupi surowiec z Rosji

Indonezja po 10 latach kupi surowiec z Rosji

Rosyjski surowiec znalazł się na liście przyszłych zakupów ropy dla indonezyjskiego państwowego koncernu naftowo-gazowego Pertamina.

Potrzebne mediacje z Ukrainą w sprawie dostaw ropy

Potrzebne mediacje z Ukrainą w sprawie dostaw ropy

Węgry i Słowacja zwróciły się do Komisji Europejskiej o mediację w postępowaniu konsultacyjnym z Ukrainą - poinformował w poniedziałek minister spraw zagranicznych Węgier, Péter Szijjártó.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.