Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Spadek zapasów ropy w USA

e-petrol.pl
2021-12-09 / 09:31
Spadek zapasów ropy w USA

W ubiegłym tygodniu amerykańskie zapasy ropy spadły o 240 tys. baryłek do 432,9 mln baryłek, podaje Energy Information Administration.

To mniej niż oczekiwali analitycy, sondowani przez agencję Reutera, prognozujący spadek o 1,7 miliona baryłek. Spadek zapasów był spowodowany rosnącym importem i kolejnym uwolnieniem amerykańskich strategicznych rezerw ropy naftowej, które w ostatnim tygodniu spadły o 1,5 mln baryłek.

W USA w ostatnim tygodniu wzrosła też produkcja ropy i wyniosła 11,7 mln baryłek dziennie, najwięcej od maja ubiegłego roku. Aktywność rafinerii wzrosła, zwiększając ogólne zapasy paliw, takich jak benzyna i olej napędowy.

W rezerwie USA w minionym tygodniu przybyło 3,88 mln baryłek benzyn, przy prognozie na poziomie 1,8 mln. Zapasy destylatów, które obejmują olej napędowy i olej opałowy, wzrosły o 2,7 mln baryłek, w porównaniu z oczekiwaniami wzrostu o 1,6 mln baryłek.
Słowa kluczowe: zapasy ropy i paliw w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.