Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Saudi Aramco ostrzega przed szybką rezygnacją z ropy

e-petrol.pl
2021-12-08 / 09:56
Saudi Aramco ostrzega przed szybką rezygnacją z ropy

Szef państwowego koncernu naftowego Arabii Saudyjskiej Amin Hassan al-Nasser powiedział, że świat stoi w obliczu chaotycznej transformacji energetycznej opartej na nierealistycznych scenariuszach.

Amin Hassan al-Nasser na Światowym Kongresie Naftowym w Houston wezwał światowych przywódców do dalszego inwestowania w paliwa kopalne w nadchodzących latach, aby uniknąć ryzyka wzrostu inflacji i niepokojów społecznych, przemawiając, podał „Financial Times”. Szef Aramco nazwał „głęboko błędnym” pogląd, że świat może przestawić się na czystsze paliwa „prawie z dnia na dzień”.

Według niego świat stoi w obliczu chaotycznej transformacji energetycznej opartej na nierealistycznych scenariuszach. Dodał on też, że ceny paliw stają się „niedopuszczalnie wysokie”, a światowa koalicja na rzecz zerowych emisji netto zaczęła się rozpadać.

Wcześniej minister energetyki Arabii Saudyjskiej książę Abdel Aziz bin Salman podczas CERA Week India Energy Forum powiedział, że po raz pierwszy widzi rolę OPEC+ w regulowaniu rynku ropy „znacznie ograniczoną”, m.in. brak mocy, co z kolei wiąże się ze spadkiem inwestycji w przemyśle naftowym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.