Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Exxon Mobil osiągnie zerową emisją gazów cieplarnianych

e-petrol.pl
2021-12-07 / 09:34
Exxon Mobil osiągnie zerową emisją gazów cieplarnianych

Koncern naftowy Exxon Mobil Corp koncern podał w poniedziałek, że dąży do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych z aktywów pracujących w Basenie Permskim w Stanach Zjednoczonych do 2030 r., rozszerzając swoje plany redukcji emisji o zasoby niekonwencjonalne działalność w Nowym Meksyku i Teksasie.

Inwestorzy i rządy wywierają coraz większą presję na firmy energetyczne, aby walczyły ze zmianami klimatycznymi, a fundusz hedgingowy w maju zmusił Exxon do dodania nowych członków zarządu, którzy mogliby pomóc mu lepiej stawić czoła temu problemowi.

Nowy cel jest częścią firmowych wysiłków zmierzających do zmniejszenia intensywności emisji gazów cieplarnianych z sektora wydobywczego o 40 proc. do 50 proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 2016 r.

Plan Exxona nie dorównuje jego europejskim konkurentom, ponieważ nie uwzględnia emisji gazów cieplarnianych ze wszystkich sprzedawanych przez nią produktów paliwowych. Koncern Chevron również wyznaczył cel obniżenia emisji operacyjnych do zera netto do 2050 roku.
Słowa kluczowe: Exxon Mobil, zerowa emisja

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.