Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Raport o poziomie zapasów ropy i paliw w USA

e-petrol.pl
2021-12-02 / 09:25
Raport o poziomie zapasów ropy i paliw w USA

Energy Information Administration (EIA) podała w środę, że zapasy ropy w USA spadły, podczas gdy zapasy benzyny i destylatów wzrosły, ze względu na słabszy popyt w ostatnim tygodniu.

Zapasy ropy naftowej spadły w ciągu tygodnia o 910 tys. baryłek do poziomu 433,1 mln baryłek. Analitycy w ankiecie agencji Reutera prognozowali spadek o 1,2 mln baryłek.

Zapasy zarówno benzyny, jak i destylatów, w tym oleju napędowego i paliwa do silników odrzutowych, wzrosły znacznie bardziej niż oczekiwano. Amerykańskie zapasy benzyny wzrosły w ciągu tygodnia o 4 miliony baryłek, podała EIA, w porównaniu z oczekiwaniami wzrostu rzędu 29 tys. baryłek. Zapasy destylatów, które obejmują olej napędowy i olej opałowy, wzrosły o 2,2 mln baryłek w porównaniu z oczekiwaniami wzrostu o 462 tys. baryłek.

Strategiczne rezerwy ropy naftowej (SPR) spadły do 602,6 mln baryłek, najniższego poziomu od maja 2003 r. Tygodniowa produkcja wzrosła do 11,6 mln baryłek dziennie, najwyższego poziomu od maja 2020 r., ponieważ amerykańscy nafciarze dostarczyli więcej produktu w ostatnich tygodniach ze względu na rosnące ceny.
Słowa kluczowe: zapasy ropy i paliw w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.