Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

OPEC zwiększył wydobycie, ale mniej niż planowano

e-petrol.pl
2021-12-01 / 09:36
OPEC zwiększył wydobycie, ale mniej niż planowano

Z kalkulacji przygotowanych przez agencję Reutera wynika, że w listopadzie wydobycie ropy przez państwa OPEC ponownie nie osiągnęło planowanej wielkości.

W listopadzie państwa OPEC wydobywały łącznie 27,74 mln baryłek ropy dziennie. To o 220 tys. baryłek dziennie więcej niż w październiku. Zgodnie z ustaleniami OPEC+ miał jednak zwiększyć je o 254 tys. baryłek dziennie.

Zdaniem agencji część mniejszych producentów z tej grupy nie jest jednak w stanie zwiększyć wydobycia, a inni nie robią tego z powodu ciągłej niepewności wynikającej z sytuacji pandemicznej.

Grupa OPEC i jej sojusznicy spotka się w tym tygodniu, aby ocenić wpływ wariantu Omikron i zdecydować, czy dostosować swój plan zwiększenia produkcji o 400 tys. baryłek dziennie od stycznia.

Kilku analityków zauważyło, że OPEC+ może powstrzymać wzrost produkcji w odpowiedzi na uwolnienie zapasów, rosnące przypadki koronawirusa i potencjalny wzrost ilości ropy z łupków w USA.
Słowa kluczowe: OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.