Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

USA będą dostarczać LNG do Chin

e-petrol.pl
2021-11-26 / 09:34
USA będą dostarczać LNG do Chin

American Cheniere Energy Inc. porozumiał się z chińską Foran Energy Group w sprawie długoterminowych dostaw LNG do Chin, podała amerykańska firma. Od 2023 r. chiński Foran przez 20 lat będzie kupował około 0,3 mln ton LNG rocznie od Cheniere.

Cheniere Energy ogłosiło, że jej spółka zależna, Cheniere Marketing International, LLP, zawarła 20-letnią wiążącą umowę sprzedaży i zakupu skroplonego gazu ziemnego (LNG) z Foran Energy Group Co., Ltd.

Cheniere Energy jest największym producentem i eksporterem LNG w Stanach Zjednoczonych. Firma jest właścicielem terminalu Sabine Pass w Luizjanie, który obsługuje pięć linii produkcyjnych o zdolności projektowej 25 mln ton LNG rocznie. Szósta linia z dodatkowymi 5 mln ton jest w budowie, jej uruchomienie planowane jest na 2022 rok.

W Teksasie firma prowadzi również projekt Corpus Christi, w ramach którego uruchomiono trzy linie o wydajności projektowej 15 mln ton rocznie. Przepustowość tego zakładu ma zostać zwiększona o 10 mln ton LNG rocznie w ramach projektu Corpus Christi Stage 3.
Słowa kluczowe: Cheniere Energy, Chiny, dostawy LNG

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.