Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

USA uwalniają strategiczne rezerwy ropy

e-petrol.pl
2021-11-24 / 09:31
USA uwalniają strategiczne rezerwy ropy

Ze strategicznych rezerw ropy zostanie sprzedanych przez Stany Zjednoczone 50 mln baryłek ropy. Celem jest obniżenia cen surowca, a do akcji dołączą również Chiny, Indie, Japonia, Korea Południowa i Wielka Brytania.

Joe Biden podpisał dokument zezwalający na sprzedaż 50 mln baryłek ropy ze strategicznych rezerw ropy, który został wysłany do Departamentu Energii.

- Dzisiaj prezydent zapowiada, że Departament Energii zapewni dostęp do 50 mln baryłek ropy ze strategicznej rezerwy ropy w celu obniżenia cen dla Amerykanów i rozwiązania problemu niedopasowania popytu, w wychodzeniu z pandemii i podaży - poinformowała amerykańska administracja.

Równolegle ze Stanami Zjednoczonymi ropa z rezerw będzie wprowadzana na rynek przez Chiny, Indie, Japonię, Koreę Południową i Wielką Brytanię. Biały Dom nie podaje wielkości sprzedaży krajów sojuszniczych. Indie poinformowały we wtorek, że uwolnią 5 milionów baryłek ropy ze swoich rezerw strategicznych. Dzień później, bo w środę, premier Japonii Fumio Kishida powiedział, że rząd uwolni część swoich rezerw ropy naftowej w porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi w sposób, który nie narusza japońskiego prawa. Minister przemysłu Koichi Hagiuda ogłosi szczegóły, takie jak kwota uwolnionych rezerw i harmonogram, powiedział Kishida dziennikarzom, dodając, że Japonia będzie nadal lobbować kraje produkujące ropę w celu zwalczania drastycznych ruchów cen.

Porozumienia pomiędzy USA a krajami sojuszniczymi w kwestii wykorzystania zapasów ropy osiągnięto w ciągu ostatniego tygodnia, a sam fakt konsultacji w sprawie uwalniania rezerw strategicznych przyczynił się do tego, że „ceny ropy spadły o prawie 10 proc. Decyzja Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników o rezerwach zapadła po tym, jak OPEC i jego partnerzy w sojuszu OPEC+ zdecydowali się postępować zgodnie z wcześniej zarysowanym planem i w grudniu przywrócić produkcję do 400 tys. baryłek dziennie, ignorując amerykańskie wezwania do znacznego zwiększenia wydobycia.
Słowa kluczowe: rezerwy strategiczne
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.