Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC+ może zrewidować politykę produkcji

e-petrol.pl
2021-11-23 / 09:49
OPEC+ może zrewidować politykę produkcji

W poniedziałek na rynek dotarły doniesienia o tym, że OPEC+ może dostosować plany zwiększenia produkcji ropy, jeśli duże kraje konsumujące uwolnią ropę ze strategicznych rezerw lub jeśli pandemia koronawirusa osłabi popyt. Natychmiast wpłynęło to na cenę surowca – ropa podrożała odreagowując ostatnie straty.

Prezydent USA Joe Biden przygotowuje się do ogłoszenia uwolnienia ropy z krajowych rezerw strategicznych ropy naftowej (SPR) we współpracy z kilkoma innymi krajami już we wtorek, poinformowała w poniedziałek agencja Bloomberg. Także japońscy i indyjscy urzędnicy pracują nad sposobami uwolnienia krajowych rezerw ropy naftowej w parze ze Stanami Zjednoczonymi i innymi głównymi gospodarkami w celu obniżenia cen, ustalili w swoich źródłach reporterzy agencji Reutera.

Grupa producencka uzgodniła w tym miesiącu, że pozostanie przy planach zwiększenia wydobycia ropy o 400 tys. baryłek dziennie od grudnia. Agencja Bloomberga dowiedziała się, że niektóre kraje OPEC+ nie są zadowolone z planów uwolnienia części rezerw przez USA i inne kraje Azji. Delegaci na spotkaniu kartelu w przyszłym tygodniu ostrzegli o możliwości zmiany planu, przewidującego zwiększenie wydobycia ropy o 400 tys. baryłek w grudniu.

Joseph McMonigle, sekretarz generalny Międzynarodowego Forum Energetycznego z siedzibą w Rijadzie, powiedział w poniedziałek, że oczekuje, iż OPEC+ utrzyma swój plan stopniowego zwiększania dostaw na rynek.
Słowa kluczowe: OPEC+

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.