Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Shell buduje w Singapurze instalację oleju pirolitycznego

e-petrol.pl
2021-11-23 / 09:47
Shell buduje w Singapurze instalację oleju pirolitycznego

Royal Dutch Shell poinformował we wtorek, że planuje zbudować instalację do ulepszania oleju pirolitycznego, aby działań w zakresie przejścia z ropy i gazu na produkcję paliw odnawialnych i niskoemisyjnych.

Firma rozważa również budowaę regionalnego hubu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) oraz fabryki biopaliw 550 tys. ton rocznie w swoim 60-letnim zakładzie produkcyjnym Pulau Bukom, jednym z pięciu pozostałych parków energetycznych i chemicznych należących do Shella.

Firmy energetyczne stoją w obliczu rosnącej presji ze strony inwestorów, aktywistów i rządów, aby odejść od paliw kopalnych i szybko zwiększyć inwestycje w odnawialne źródła energii. Shell zobowiązał się do zmniejszenia o połowę emisji ze swoich globalnych operacji do 2030 r., a także do zmniejszenia śladu węglowego netto o 45 proc. do 2035 r.

Projekty stanowią część planów Shell Singapore, które mają zmniejszyć emisje z własnej działalności o połowę do 2030 r., w porównaniu z poziomem netto z 2016 r., powiedział dyrektor Shell Downstream Huibert Vigeveno.

Firma podała, że w Singapurze będzie produkować 50 tys. ton rocznie przetworzonego oleju pirolitycznego w 2023 roku. Jest to pierwsza taka jednostka Shell na świecie.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.