Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy Japonia, Chiny i inne kraje wykorzystają rezerwy ropy naftowej?

e-petrol.pl
2021-11-18 / 09:40
Czy Japonia, Chiny i inne kraje wykorzystają rezerwy ropy naftowej?

Administracja Bidena poprosiła niektóre z największych na świecie krajów zużywających ropę – w tym Chiny, Indie i Japonię – o rozważenie uwolnienia zapasów ropy, aby wesprzeć amerykańskie wysiłki na rzecz obniżenia globalnych cen energii.

Źródła agencyjne podają, że Biden i doradcy dyskutowali o możliwości skoordynowanego uwalniania zapasów ropy z bliskimi sojusznikami, w tym Japonią, Koreą Południową i Indiami, a także z Chinami.

Niezwykła prośba odzwierciedla frustrację USA z powodu działań Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników, którzy odrzucali wielokrotne prośby Waszyngtonu o przyspieszenie wzrostu produkcji – podała agencja Reutera. USA chcą w ten sposób wysłać sygnał dla do OPEC, że organizacja musi zmienić swoje postępowanie w kwestii podaży ropy, szczególnie, że w grę wchodzą Chiny, największy światowy importer ropy.

Chińskie biuro rezerw państwowych poinformowało, że pracuje nad uwolnieniem rezerw ropy naftowej, chociaż odmówiło komentarza w sprawie wniosku USA.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.