Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Zamknięta rafineria Limetree Bay zostanie ponownie uruchomiona?

e-petrol.pl
2021-11-15 / 09:44
Zamknięta rafineria Limetree Bay zostanie ponownie uruchomiona?

Zamknięta rafineria Limetree Bay na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych otrzymała ofertę na 20 milionów USD od firmy, która chce ponownie uruchomić zakład.

Rafineria, która była zamknięta od prawie dekady, została ponownie otwarta na początku tego roku, będąc własnością firm private equity EIG i ArcLight Capital - inwestorzy włożyli 4,1 miliarda USD, aby wznowić jej pracę, aby produkować 210 tys. baryłek benzyny i innych paliw dziennie. Planowany restart został opóźniony o ponad rok i zakład działał tylko przez kilka miesięcy, do czasu awarii i zanieczyszczenia paliwami wód pitnych.

Dziś w amerykańskim sądzie upadłościowym dla Południowego Okręgu Teksasu w Houston ma odbyć się licytacja – jednym z oferentów jest grupa biznesmenów z Wysp Dziewiczych, która jest zainteresowana i zaangażowana w ponowne bezpieczne uruchomienie rafinerii. W komunikacie napisano, że firma składa się z profesjonalistów z branży z wieloletnim doświadczeniem w sektorach rafinacji, marketingu i paliw odnawialnych.
Słowa kluczowe: rafineria Limetree Bay

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.