Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

TotalEnergies i Daimler będą współpracować w zakresie technologii wodorowej

e-petrol.pl
2021-11-12 / 09:39
TotalEnergies i Daimler będą współpracować w zakresie technologii wodorowej

Francuska firma naftowo-gazowa TotalEnergies SE oraz niemiecki producent ciężarówek Daimler Truck AG, część koncernu Daimler AG, podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej użycia wodoru w transporcie i produkcji ciężarówek zasilanych tym paliwem.

Jak wynika z komunikatu, podpisane porozumienie zwiększy atrakcyjność transportu ciężkiego wykorzystującego wodór zamiast tradycyjnych paliw i doprowadzi do dekarbonizacji przewozów drogowych w Unii Europejskiej.

Współpraca obejmuje takie sfery jak: logistyka dostaw paliwa wodorowego, rozwój i produkcja samochodów ciężarowych na wodór i tworzenie bazy klientów.

TotalEnergies planuje obsługiwać, bezpośrednio lub pośrednio, około 150 stacji paliw wodorowych w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu i Francji do 2030 roku. Z kolei Daimler Truck dostarczy do 2025 r. ciężarówki na wodór klientom w tych krajach.
Słowa kluczowe: Daimler, TotalEnergies, wodór

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.