Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Głos Japonii w sprawie drogiej ropy

e-petrol.pl
2021-11-12 / 09:37
Głos Japonii w sprawie drogiej ropy

Japońskie władze są zaniepokojone szybkim wzrostem cen ropy, który może utrudnić ożywienie światowej gospodarki po pandemii koronawirusa – powiedziała Hikariko Ono, szefowa biura spraw gospodarczych MSZ tego kraju po spotkaniu z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Japońskie ministerstwo dodało, że kraj prowadzi dialog z krajami produkującymi ropę i chciałby ściśle współpracować z MAE, która odgrywa kluczową rolę w stabilizowaniu rynku energii. Nie tak dawno Japonia zwróciła się do uczestników OPEC+ z prośbą o zwiększenie wydobycia ropy ponad planowanych na grudzień 400 tys. baryłek dziennie. Jednak sojusz nie wziął pod uwagę apeli dużych konsumentów, takich jak Japonia i Indie.

Wydaje się jednak, że ich argumenty znacząco wpłynęły na stanowisko MAE. Po spotkaniu z rzecznikiem japońskiego MSZ Fatih Birol powiedział, że potrzeba dodatkowych inwestycji w celu zaspokojenia przyszłego zapotrzebowania na ropę i gaz, które nie zmniejszy się gwałtownie nawet w procesie przejścia na odnawialne źródła energii.

Do niedawna kierownictwo MAE nalegało, aby po 2021 r. nie dokonywać żadnych nowych inwestycji w ropę i gaz, jeśli świat chce osiągnąć zerową emisję do 2050 r.
Słowa kluczowe: Japonia

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.