Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

USA mogą ogłosić działania w sprawie ropy

e-petrol.pl
2021-11-09 / 09:29
USA mogą ogłosić działania w sprawie ropy

Już w tym tygodniu prezydent USA Joe Biden może podjąć działania, aby zająć się gwałtownie rosnącymi cenami benzyny, powiedziała w poniedziałek sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

Granholm w wywiadzie dla MSNBC powiedziała, że Biden zastanawia się po jakie opcje może sięgnąć, aby rozwiązać problem wysokich detalicznych cen benzyny. Zakres narzędzi jest jednak ograniczony, ponieważ rynek naftowym ma charakter globalny. Dodała, że ma nadzieję, że w tym tygodniu pojawi się jakieś ogłoszenie.

W sobotę Biden powiedział, że Stany Zjednoczone mają narzędzia, aby zareagować na wysokie ceny ropy, po tym, jak kraje produkujące ropę, które tworzą OPEC+, odrzuciły amerykańskie prośby o pompowanie większej ilości ropy.

Granholm zauważyła, że Biden może zezwolić na sprzedaż z US Strategic Petroleum Reserve, która znajduje się w szeregu jaskiń na wybrzeżach Teksasu i Luizjany.
Słowa kluczowe: Joe Biden

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.