Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W tym roku może nie być nowych projektów LNG w USA

e-petrol.pl
2021-11-09 / 09:25
W tym roku może nie być nowych projektów LNG w USA

Mimo około dziesięciu zapowiedzi amerykańskich firm o planach decyzji inwestycyjnych dotyczących projektów LNG w latach 2020-21, w tym okresie rozpoczęła się budowa tylko jednego zakładu - Costa Azul w Meksyku przez Sempra Energy. Wiele innych decyzji zostało przesuniętych na 2022 rok.

Firmy niechętnie zajmują długoterminową pozycję w sektorze gazu ziemnego, biorąc pod uwagę zobowiązanie do zerowej emisji. Światowi analitycy zwracają uwagę, że taka sytuacja może mieć daleko idące konsekwencje dla rynku LNG.

Według Międzynarodowej Unii Gazowniczej w 2022 r. światowe zapotrzebowanie na LNG wyniesie 375 mln ton, podczas gdy w 2020 r. było na poziomie 356,1 mln ton. Do tego czasu mogło się rozpocząć kilka projektów amerykańskich, głównie w Teksasie i Luizjanie, ale nawet jeżeli inwestycje ruszą to niewiele pomogą, aby zaspokoić rosnący popyt w krótkim okresie, ponieważ cykl realizacji projektów LNG trwa od trzech do pięciu lat.
Słowa kluczowe: LNG

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.