Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

MOL poprawia wyniki

e-petrol.pl
2021-11-08 / 09:28
MOL poprawia wyniki

MOL odnotował 139,23 mld HUF skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kwartale 2021 r. wobec 56,76 mld HUF zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 649,38 mld HUF w III kw. 2021 r. wobec 1 049,85 mld HUF rok wcześniej, a zysk operacyjny wyniósł 190,58 mld HUF wobec 70,38 mld HUF zysku rok wcześniej.

W komunikacie podano, że dzięki korzystnym warunkom makro, dwukrotnie wyższym niż przed rokiem marżom petrochemicznym oraz zdyscyplinowanej polityce wewnętrznej firmy, wynik CCS EBITDA sięgnął w tym okresie 1,025 mld USD.

Prezes MOL Zsolt Hernádi powiedział w komentarzu, że konsekwencje wysokich cen surowców i pandemii koronawirusa stanowią poważne zagrożenie dla gospodarki i tworzą bardzo zmienne środowisko operacyjne. Zsolt Hernádi podkreślił, że zarząd będzie nadal koncentrować się na utrzymaniu elastyczności finansowej i operacyjnej oraz wypełnianiu długoterminowych zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju.

W III kw. o 18 proc. zwiększyły się organiczne nakłady inwestycyjne firmy, sięgając 360 mln USD, z czego 68 mln USD zostało przeznaczonych na projekty transformacyjne, w tym budowę zakładu produkcyjnego Poliole.

Największe przepływy finansowe wygenerował w ostatnim kwartale segment Upstream, osiągając wynik EBITDA na poziomie 396 mln USD. Wpływ na to miały m.in. korzystne warunki makroekonomiczne.

Segment detaliczny, dzięki odbudowie popytu w regionie oraz udziałowi produktów pozapaliwowych, osiągnął wynik EBITDA na poziomie 211 mln USD. Na poprawę wyniku w tym segmencie wpłynęła również poprawa warunków gospodarczych na kluczowych rynkach. Popyt na paliwa na Węgrzech, Słowacji i w Chorwacji przekroczył poziom obserwowany w trzecim kwartale 2019 r. Liczba transakcji w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 12 proc., w związku z mniejszym niż przed rokiem wpływem pandemii na zachowania konsumentów. Liczba punktów Fresh Corner w trakcie ostatniego kwartału wzrosła do 1028 z 1008 przed trzema miesiącami.Słowa kluczowe: MOL, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.