Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Sinopec kupuje 80 mln ton amerykańskiego LNG

e-petrol.pl
2021-11-08 / 09:19
Sinopec kupuje 80 mln ton amerykańskiego LNG

Jak poinformował Sinopec, 20-letni kontrakt na roczne dostawy 4 mln ton LNG do Chin został podpisany przez fimrę z amerykańskim Venture Global LNG.

W oświadczeniu można przeczytać, że Venture Global będzie dostarczać LNG ze swojej fabryki w Plakemines w stanie Luizjana. Ponadto China International United Petroleum & Chemicals (UNIPEC), spółka zależna Sinopec, nabędzie 3,8 mln ton LNG w ramach projektu Calcasieu Pass Venture Global.

China Petroleum and Chemical Corporation (Sinopec) jest jedną z największych firm petrochemicznych w Chinach. Działalność Sinopec Corp. obejmuje poszukiwanie ropy i gazu, rafinację ropy naftowej, petrochemię, produkcję nawozów mineralnych, transport ropy i gazu. Umowa była największą długoterminową umową między Chinami a Stanami Zjednoczonymi na dostawę LNG.

Według prezesa Sinopec Ma Yongshenga umowa odzwierciedla konsensus obu firm w sprawie przyspieszenia „globalnej zmiany energetycznej” i jest ważnym krokiem dla Chin w osiągnięciu celu redukcji emisji dwutlenku węgla.
Słowa kluczowe: dostawy gazu z USA, LNG, Sinopec

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.