Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Popyt na ropę zmniejszy się na przełomie 2021 i 2022 roku

e-petrol.pl
2021-11-05 / 09:17
Popyt na ropę zmniejszy się na przełomie 2021 i 2022 roku

Rosja widzi zagrożenia ze strony popytu na ropę, które nie pozwalają na większe zwiększenie wydobycia, powiedział rosyjski wicepremier Aleksander Nowak, który nadzoruje współpracę Rosji z OPEC w ramach OPEC+.

Strategia, którą latem opracował OPEC+, sprawdzi się nawet w okresie niskiego popytu – uważa wicepremier Federacji Rosyjskiej. Zdaniem Nowaka światowy popyt nadal znajduje się pod presją powracającej epidemii w kluczowych regionach konsumpcji ropy. Restrykcje epidemiczne pozostają w niektórych krajach, dlatego w oparciu o wszystkie plusy i minusy Rosja wierzy, że ta strategia, która została opracowana przez OPEC+ w celu zwiększenia o 400 tys. baryłek, będzie słuszna nawet w okresie niskiego popytu. Dodał też, że w przypadku intensywnego ożywienia popytu OPEC+, którego spotkania odbywają się co miesiąc, będzie mógł „szybko zareagować”.

Ministrowie OPEC+ na spotkaniu 4 listopada zgodzili się trzymać planu, dzięki czemu kraje OPEC+ zwiększą wydobycie ropy w grudniu o kolejne 400 tys. baryłek dziennie.
Słowa kluczowe: OPEC+, Rosja

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.