Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Amerykańscy producenci łupków sygnalizują większą produkcję ropy

e-petrol.pl
2021-11-04 / 09:35
Amerykańscy producenci łupków sygnalizują większą produkcję ropy

Kilka dużych firm naftowych, w tym BP, Chevron Corp i Exxon Mobil Corp planuje w przyszłym roku zwiększyć produkcję lub wydatki na łupki. Chodzi o zwiększenie produkcji ropy, aby zaspokoić rosnący popyt i zahamować wzrost cen.

Amerykańscy nafciarze chcą ograniczyć monopol OPEC dotyczący produkcji, a tym samym spowodować obniżkę ceny surowca.

Produkcja ropy naftowej w USA wzrosła w zeszłym tygodniu do 11,5 miliona baryłek dziennie, według najnowszych danych Departamentu Energii USA, zbliżając się do szczytowego poziomu około 13 milionów baryłek dziennie przed wybuchem pandemii koronawirusa w zeszłym roku. Ponad 70 proc. produkcji amerykańskiej pochodzi z produkcji łupków.

Wzrost planowanego wzrostu podaży ropy z łupków będzie pochodził od większych firm, szczególnie z Basenu Permskiego, największego amerykańskiego obszaru złóż łupkowych. Zmiana wynika z presji ze strony Białego Domu na zwiększenie produkcji w związku ze wzrostem detalicznych cen paliw.

Przewiduje się, że produkcja z tego obszaru osiągnie w listopadzie 4,89 mln baryłek dziennie, tuż poniżej szczytowego poziomu 4,91 mln baryłek dziennie z marca 2020 r. przed wybuchem pandemii. Jednak pozostałe regiony łupkowe pozostają w tyle, produkując o jedną czwartą mniej ropy niż w szczytowym okresie na początku 2020 r.
Słowa kluczowe: wydobycie w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.