Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Chiny wykorzystują rezerwy ropy i produkują więcej paliw

e-petrol.pl
2021-11-02 / 09:39
Chiny wykorzystują rezerwy ropy i produkują więcej paliw

W publicznym oświadczeniu w niedzielę Chiny poinformowały, że uwalniają rezerwy benzyny i oleju napędowego, aby zwiększyć podaż na rynku i ustabilizować ceny.

Chińskie rafinerie ograniczyły produkcję paliwa w trzecim kwartale z powodu ograniczeń COVID-19 i powodzi, ale konsumpcja oleju napędowego wzrosła w wyniku kryzysu energetycznego, który zaskoczył rynek.

Sinopec Corp, jedna z największych firm naftowych w Azji, poinformowała, że jej rafinerie pracują na pełnych obrotach, z planami zwiększenia produkcji oleju napędowego w listopadzie i grudniu o prawie połowę w porównaniu z poziomem styczeń-sierpień. Produkcja oleju napędowego we wrześniu i październiku wzrosła już o 20 proc. miesiąc do miesiąca, poinformowała państwowa rafineria.

Druga co do wielkości państwowa rafineria PetroChina podała w telewizji państwowej, że w październiku zwiększyła import ropy naftowej o 10 proc. rok do roku i zwiększyła podaż oleju napędowego o 23 proc.

Według danych Longzhong do końca września chińskie komercyjne zapasy benzyny i oleju napędowego spadły o 24 i 28 proc. rok do roku, do odpowiednio 15,91 mln ton i 17,71 mln ton.
Słowa kluczowe: Chiny, przerób ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.