Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ropa może podrożeć aż do 110 USD za baryłkę

e-petrol.pl
2021-10-26 / 09:25
Ropa może podrożeć aż do 110 USD za baryłkę

Bank inwestycyjny Goldman Sachs uważa, że cena ropy Brent może przekroczyć 90 USD za baryłkę pod koniec roku, a na początku 2022 r. może kosztować nawet 110 USD. W ocenie analityków banku globalny popyt na ropę już sięga poziomów sprzed pandemii.

W najnowszej prognozie analitycy Goldmana ocenili, że światowy popyt na ropę już przekroczył 99 mln baryłek dziennie, a wkrótce, gdy gospodarki Azji podniosą się po skutkach wariantu Delta koronawirusa, popyt osiągnie poziom sprzed pandemii rzędu 100 mln baryłek dziennie. Zapotrzebowanie na ropę podbija też drogi gaz, który jest już zastępowany ropą. Specjaliści z banku szacują, że dodatkowy popyt na ropę w energetyce to 1 milion baryłek dziennie.

Taka dynamika popytu sprzyja ryzyku przekroczenia dotychczasowego scenariusza banku, zakładającego, że pod koniec ropa Brent będzie kosztować 90 USD, a w I kwartale 2022 r. może sięgnąć 110 USD.
Słowa kluczowe: cena ropy, Goldman Sachs

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.