Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy na wybrzeżach Alaski znów będą wiercenia?

e-petrol.pl
2021-10-25 / 09:44
Czy na wybrzeżach Alaski znów będą wiercenia?

W piątek administracja Joe Bidena podjęła proceduralny krok w kierunku zorganizowania w przyszłym roku aukcji praw do wydobycia ropy i gazu w Cook Inlet u wybrzeży Alaski.

Posunięcie to jest ostatnim działaniem Departamentu Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych, aby zastosować się do nakazu sądowego o wznowieniu aukcji dzierżawy praw do wydobycia ropy i gazu, który prezydent Joe Biden wstrzymał wkrótce po objęciu urzędu w styczniu.

Biuro ds. Zarządzania Energią Oceaniczną w Departamencie Spraw Wewnętrznych poinformowało, że rozpocznie 45-dniowy okres zgłaszania uwag do projektu analizy środowiskowej proponowanej sprzedaży. Komentarze pomogą agencji zdecydować, czy w ogóle wstrzymać sprzedaż dzierżawy.

Przypomnijmy, prezydent Biden wstrzymał aukcje wiertnicze w styczniu w oczekiwaniu na analizę ich wpływu na środowisko i wartość dla podatników. Jednak w czerwcu sędzia federalny w Luizjanie zarządził wznowienie aukcji, twierdząc, że rząd jest prawnie zobowiązany do zaoferowania areału przemysłowi naftowemu i gazowemu, powołując się na ustawę o Zewnętrznych Szelfach Kontynentalnych.

Projekt dokumentu środowiskowego szacuje, że działania wynikające ze sprzedaży wyemitują 88,3 mln ton ekwiwalentu dwutlenku węgla w ciągu trzech dekad cyklu życia, co odpowiada rocznej emisji dwutlenku węgla z 22 elektrowni węglowych. Analiza przewiduje również nieco wyższe ceny energii, jeśli sprzedaż nie będzie kontynuowana.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.