Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rafinerie zwiększają produkcję

e-petrol.pl
2021-10-21 / 09:51
Rafinerie zwiększają produkcję

Na całym świecie rafinerie zwiększają produkcję, aby sprostać zsynchronizowanemu wzrostowi popytu w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, poza tym rafinerie chcą też skorzystać z uzyskiwanych obecnie relatywnie wysokich marż - uważają analitycy rynkowi.

Zyski z produkcji paliw do transportu naziemnego, takich jak olej napędowy i benzyna, wzrosły globalnie po raz pierwszy od początku pandemii, ponieważ kraje stopniowo wychodzą z ograniczeń związanych z COVID-19. Dodatkowo ceny ropy podbijają rosnące koszty węgla i gazu, które zmusiły niektórych wytwórców energii do spalania nafty, oleju napędowego lub oleju opałowego i gromadzenia zapasów przed szczytowym zimowym zapotrzebowaniem na ogrzewanie. 

Sri Paravaikkarasu dyrektor ds. ropy w Azji w firmie konsultingowej FGE powiedziała, że marże rafineryjne w końcu znalazły pewien poziom i dodała, że przewiduje „duży wzrost” produkcji ropy tej zimy. Będzie to widoczne w Indiach, Korei Południowej, moce zwiększą też rafinerie na Tajwanie i w Japonii, ponieważ także będą chciały skorzystać z wysokich marż.

Oczekuje się, że azjatyckie dostawy ropy wyniosą 29,5 mln baryłek dziennie (bpd) w czwartym kwartale w porównaniu z 29,1 mln baryłek dziennie rok temu i 30,3 mln baryłek dziennie w okresie od października do grudnia 2019 roku.

W Europie Północno-Zachodniej marże rafineryjne przekroczyły w zeszłym tygodniu 9 USD i są najwyższe od kwietnia 2020 r., podczas gdy marże rafineryjne w USA wynoszą obecnie około 14 USD, czyli prawie trzykrotnie więcej, niż w tym samym okresie rok temu.

Międzynarodowa Agencja Energii przewiduje globalny przerób ropy na poziomie 79,6 mln baryłek dziennie w czwartym kwartale, w porównaniu z 77,9 mln baryłek dziennie w trzecim kwartale, na czele ze Stanami Zjednoczonymi i Azją.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.