Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ropa po 100 USD za baryłkę jest możliwa, ale nie leży to w interesie OPEC+

e-petrol.pl
2021-10-14 / 09:50
Ropa po 100 USD za baryłkę jest możliwa, ale nie leży to w interesie OPEC+

Podczas przemówienia w trakcie Rosyjskiego Tygodnia Energii prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że gwałtowny wzrost cen ropy nie leży w interesie OPEC+.

Jego zdaniem potrzebny jest zrównoważony i płynny ruch dotyczący zwiększania podaży surowca. Prezydent Rosji nie wykluczył jednak wzrostu cen do 100 USD za baryłkę.

Władimir Putin zaznaczył, że Rosja i jej partnerzy OPEC+ robią wszystko, aby całkowicie ustabilizować rynek. Podkreślił, że OPEC+ nie godzi się na gwałtowne podwyżki cen, bo to nie leży w interesie organizacji i krajów ją popierających. Według Putina decyzje o ograniczeniu wydobycia ropy są trudnymi decyzjami dla firm, ponieważ Rosja wydobywa ropę w trudnych warunkach klimatycznych. Prezydent zaznaczył, że kraj nie powrócił, jeśli chodzi o poziom wydobycia, do wielkości produkcji sprzed kryzysu - 11 mln baryłek dziennie. 

Rosja nie zamierza polegać jedynie na ropie i gazie. Do 2035 roku Federacja Rosyjska zamierza zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym z 0,5 do 4,5 proc. - poinformował szef resortu energii Nikołaj Szulginow. Według niego wzrośnie też udział energetyki jądrowej, a energetyka wodna zachowa swój dotychczasowy udział.

Nie wszyscy uczestnicy OPEC + wierzą w ropę po 100 USD za baryłkę. W szczególności iracki minister ropy Ishan Abd al-Jabbar, który powiedział, że cena nie będzie jeszcze wyższa i będzie na pewnym poziomie zrównoważona.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.