Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Francja wzywa sprzedawców paliw do obniżenia marż

e-petrol.pl
2021-10-13 / 10:27
Francja wzywa sprzedawców paliw do obniżenia marż

Francuska minister środowiska Barbara Pompili powiedziała w środę, że wezwała dystrybutorów detalicznych we Francji do obniżenia marż na detalicznym rynku paliw, aby złagodzić koszty rosnących rachunków za tankowanie.

Ceny energii gwałtownie rosły na całym świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zwiększając presję inflacyjną i zagrażając zaufaniem konsumentów. Pompili wezwała sprzedawców detalicznych do „wniesienia wkładu w tym trudnym czasie poprzez zmniejszenie swoich marż”. Powiedziała również, że w razie potrzeby mogłaby zorganizować spotkania z przedstawicielami dystrybutorów.

W ubiegłym tygodniu, w czwartek, premier Jean Castex, przypomniał, że rząd zamierza złagodzić koszty wzrostu cen dla konsumentów, blokując dalsze podwyżki cen gazu ziemnego i zapobiegając podwyżkom taryf na energię elektryczną zaplanowanym na luty.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.