Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rafineria Eneos kupi firmę z branży energii odnawialnej za 1,8 mld USD

e-petrol.pl
2021-10-12 / 09:56
Rafineria Eneos kupi firmę z branży energii odnawialnej za 1,8 mld USD

Największa japońska rafineria, Eneos Holdings Inc ogłosiła w poniedziałek, że kupi Japan Renewable Energy (JRE) za około 200 miliardów jenów (1,8 miliarda USD), aby rozwinąć swoją działalność niskoemisyjną, dołączając tym samym do listy największych światowych firm odchodzących od paliw kopalnych.

Eneos, który dąży do zerowej emisji netto do 2040 roku, kupi JRE od Goldman Sachs i singapurskiego państwowego funduszu majątkowego GIC. Umowa, która oznacza pierwszy duży zakup firmy zajmującej się odnawialnymi źródłami energii przez czołową japońską firmę naftową, pomoże jej osiągnąć cel, jakim jest posiadanie ponad 1000 megawatów (MW) energii odnawialnej w Japonii i za granicą do marca 2023 roku.

Założona w 2012 r. firma JRE posiada 708 MW w aktywach związanych z energią odnawialną, w tym w budowie na zasadach kapitałowych. Po transakcji aktywa odnawialne Eneosa osiągną poziom 1220 MW.

Zakup wskazuje, że Eneos na zamiar zacząć odchodzić od paliw kopalnych. Japonia ma zamiar niemal podwoić oficjalne cele dotyczące dostaw energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym trzeciej co do wielkości gospodarki świata.

Eneos kontroluje połowę rynku benzyny i innych paliw w Japonii, ale od wielu lat jego baza klientów maleje z powodu zmniejszającej się populacji.Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.