Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ryzyko słabnącego popytu spowodowało niechęć do zwiększania produkcji ropy

e-petrol.pl
2021-10-07 / 09:42
Ryzyko słabnącego popytu spowodowało niechęć do zwiększania produkcji ropy

Poniedziałkowa decyzja OPEC+ o utrzymaniu planu stopniowego zwiększania wydobycia ropy, pomimo wzrostu cen do wieloletnich maksimów, była częściowo spowodowana obawą, że popyt może osłabnąć.

Jak dowiedziała się ze swoich źródeł agencja Reutera, drugim ważnym powodem były pieniądze. Po tym jak dochody państw należących do OPEC+ spadły podczas wywołanego pandemią załamania cen w 2020 r., sojusz cieszy się wzrostem przychodów. Obecny poziom cen jest odpowiedni dla wszystkich krajów członków OPEC+.

OPEC+ jest świadomy perspektywy, jak podają źródła agencji, że ceny mogą równie szybko zmienić kierunek. Stało się to w 2018 roku, kiedy ropa Brent spadła z ponad 85 USD w październiku do poniżej 50 USD pod koniec roku. Niektórzy członkowie grupy wyrażają również zaniepokojenie, że dalsze zwiększenie produkcji może zaburzyć przyszłoroczną równowagę rynkową – którą OPEC+ już postrzega jako nadwyżkę – i niosłoby za sobą ryzyko budowania zapasów powyżej pięcioletniej średniej w drugiej połowie roku.
Słowa kluczowe: OPEC+
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.