Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Koncerny naftowe stawiają na startupy zajmujące się czystą energią

e-petrol.pl
2021-10-06 / 09:44
Koncerny naftowe stawiają na startupy zajmujące się czystą energią

Amerykańskie startupy zajmujące się czystą energią przeżywają boom, ponieważ firmy naftowe poświęcają im więcej uwagi i inwestycji, chcąc przyspieszyć odejście od paliw kopalnych, sprzedając czystszą energię i rozwijając technologię eliminującą emisję gazów cieplarnianych.

Firmy naftowe często współpracują i inwestują w nowe przedsiębiorstwa, które rozpoczęły działalność w inkubatorach czystej energii. Niektóre firmy naftowe założyły własne inkubatory i zespoły venture, aby znaleźć i finansować greentech.

Istnieje około 20 inkubatorów czystych technologii w USA obserwowanych przez Electric Power Research Institute. Liczba ta prawdopodobnie nie uwzględnia całości ze względu na ich szybki wzrost.

Amerykańska firma usług naftowych Halliburton współpracuje z ośmioma młodymi firmami z obszaru czystych technologii i rekrutuje więcej do wewnętrznego akceleratora startupów. Baker Hughes współpracuje z inkubatorem Greentown Labs, aby uzyskać wgląd w nowe technologie i udzielać porad startupom.

Crunchbase, który mierzy inwestycje kapitału wysokiego ryzyka, twierdzi, że w tym roku startupy zajmujące się czystą energią pozyskały 11 miliardów USD, w porównaniu z 5,6 miliardami USD w całym 2020 roku.
Słowa kluczowe: koncerny naftowe
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.