Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Paliwo z syntetycznej ropy w bakach niemieckiego przewoźnika

e-petrol.pl
2021-10-05 / 09:43
Paliwo z syntetycznej ropy w bakach niemieckiego przewoźnika

Lufthansa chce być pierwszymi liniami lotniczymi, które w swoich samolotach używać będą syntetycznej ropy zamiast tradycyjnego paliwa. Działania są spowodowane chęcią zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i ograniczeniem zanieczyszczenia powietrza.

Syntetyczne paliwo ma być produkowane w zakładzie w Werlte w pobliżu północno-zachodniej granicy z Holandią, który został zmodernizowany pod tym kątem przez firmę Siemens. Zakład produkcyjny będzie wykorzystywać wodę i energię elektryczną z czterech pobliskich farm wiatrowych do produkcji wodoru. Wodór następnie będzie łączony z dwutlenkiem węgla w celu wytworzenia syntetycznej ropy, której spalanie będzie uwalniać o wiele mniej CO2 do atmosfery niż w przypadku tradycyjnego paliwa, co ma ją uczynić "neutralnym pod względem emisji gazu cieplarnianego".

Na razie skala możliwości produkcyjnych zakładu w Werlte będzie pozwoli na wytworzenie zaledwie ośmiu baryłek syntetycznej ropy dziennie, co wystarczy na zatankowanie baku jednego małego samolotu pasażerskiego, raz na trzy tygodnie. Wyższa jest także cena paliwa wytworzonego z tego surowca, ale możliwe będzie osiągnięcie ceny 5 euro za litr jest do 2030 roku.

Odbywające się w Bostonie w Stanach Zjednoczonych 77. Walne Zgromadzenia IATA podjęło w poniedziałek uchwałę, zgodnie z którą branża lotnicza będzie dążyć do osiągnięcia "net-zero" emisji dwutlenku węgla do roku 2050.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.