Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Projekt łupkowy PetroChina w Gulong może zwiększyć wydobycie ropy w Chinach

e-petrol.pl
2021-10-01 / 08:47
Projekt łupkowy PetroChina w Gulong może zwiększyć wydobycie ropy w Chinach

PetroChina wyda miliardy dolarów na przyspieszenie prac poszukiwawczych w północno-wschodnich Chinach, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania lokalnego wydobycia ropy naftowej u tego największego konsumenta na świecie.

Państwowy producent ropy i gazu zamierza rozpocząć produkcję w ramach projektu naftowego w 2025 roku i podwoić moce produkcyjne do końca tej dekady, twierdzą urzędnicy i analitycy. Jeśli pilotaż się powiedzie, technologie mogą być powielane gdzie indziej, aby odblokować ogromne, niewykorzystane zasoby łupków w Chinach.

Chiny produkują tylko 35 tys. baryłek dziennie ropy łupkowej, głównie w północnym basenie Ordos i północno-zachodnim basenie Jungar. Gulong jest reklamowany jako bardziej perspektywiczny projekt, o niższych kosztach oraz wyższej i lepszej jakości produkcji.

Zdaniem ekspertów sukces Gulonga może być kluczem do utrzymania chińskiej produkcji ropy naftowej na poziomie 4 mln baryłek dziennie, czyli prawie 30 proc. jej zużycia, czyli minimalnej podaży dla produkcji energii i usług wojskowych.
Słowa kluczowe: Chiny, PetroChina, wydobycie ropy
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.