Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC z większą produkcją we wrześniu

e-petrol.pl
2021-10-01 / 08:40
OPEC z większą produkcją we wrześniu

Produkcja ropy OPEC wzrosła we wrześniu do najwyższego poziomu od kwietnia 2020 r., wynika z ankiety agencji Reutera, ponieważ Nigeria odrobiła straty, a najwięksi producenci grupy jeszcze bardziej złagodzili ograniczenia podaży w ramach umowy z sojusznikami.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową wydobyła 27,31 mln baryłek dziennie - wynika z badania, co stanowi wzrost o 420 tys. baryłek dziennie w porównaniu ze skorygowanymi szacunkami z sierpnia. Produkcja rosła z każdym miesiącem od czerwca 2020 r., z wyjątkiem lutego.

10 członków OPEC zwiększyło produkcję we wrześniu - ankieta wykazała, że zgodność OPEC z zapowiedzianymi cięciami wyniosła 114 proc., w porównaniu z 115 proc. w sierpniu. Największy wzrost produkcji we wrześniu miał miejsce w Nigerii, gdzie według badania produkcja wzrosła o 170 tys. baryłek dziennie, a według niektórych uczestników nawet o ok. 200 tys.

Drugi co do wielkości wzrost pochodził od czołowego eksportera Arabii Saudyjskiej, który dodatkowo zwiększył podaż w ramach wrześniowego wzrostu OPEC+. Irak, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Algieria odnotowały mniejsze wzrosty.

Produkcja spadła lub nie wzrosła w Angoli, Kongo, Gwinei Równikowej i Gabonie, ze względu na brak zdolności produkcyjnych w celu zwiększenia podaży. Z sondażu wynika też, że Iran, któremu udało się zwiększyć eksport od czwartego kwartału pomimo sankcji USA, odnotował w tym miesiącu nieco wyższe wyniki.

Ankieta agencji Reutera ma na celu śledzenie dostaw na rynek i opiera się na danych dotyczących żeglugi dostarczanych przez źródła zewnętrzne, m.in. danych dotyczących przepływów Refinitiv Eikon, informacji z jednostek śledzących tankowce, takich jak Petro-Logistics i Kpler oraz informacji dostarczanych przez źródła w firmach naftowych, OPEC i analityków.
Słowa kluczowe: OPEC, wydobycie ropy
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.