Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wysokie zapotrzebowanie na ropę utrzyma się do 2045

e-petrol.pl
2021-09-30 / 09:46
Wysokie zapotrzebowanie na ropę utrzyma się do 2045

Pomimo wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii, ropa naftowa pozostanie najczęściej zużywanym paliwem do 2045 r., prognozuje OPEC. Światowe zapotrzebowanie na ropę w ciągu najbliższych pięciu lat osiągnie poziom 104,4 mln baryłek dziennie.

Udział ropy w światowym zużyciu energii w 2020 roku wyniósł 30 proc. Według opublikowanej prognozy kartelu do 2025 r. może wzrosnąć do 31 proc. ze względu na ożywienie popytu po pandemii. Jednocześnie, według prognoz analityków OPEC, w najbliższych latach czarne złoto będzie musiało zmierzyć się z wyzwaniami w postaci alternatywnych źródeł energii. W efekcie udział ropy w światowym bilansie energetycznym zacznie spadać.

Globalny popyt na ropę w ciągu najbliższych pięciu lat osiągnie poziom 104,4 mln baryłek dziennie. Następnie tempo zużycia surowców zacznie zwalniać. W efekcie po 2035 roku popyt na czarne złoto przestanie rosnąć i ustabilizuje się. OPEC przewiduje, że głównym źródłem wzrostu światowego popytu na ropę w przyszłości powinien być sektor transportu, który w latach 2020-2045 doda ok. 13 mln baryłek dziennie.  
Słowa kluczowe: OPEC, prognoza popytu
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.