Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ropa znów zacznie drożeć?

e-petrol.pl
2021-09-13 / 09:55
Ropa znów zacznie drożeć?

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku wzrosły już drugą sesję i w poniedziałek rano zbliżały się do 70 USD za baryłkę. Na rynku słychać obawy o poziom produkcji w USA po szkodach spowodowanych przez huragan Ida. Wzrosty wsparły także oczekiwania dotyczące wyższego popytu.

Około trzech czwartych produkcji ropy naftowej na morzu w Zatoce Meksykańskiej w USA, czyli około 1,4 miliona baryłek dziennie, pozostaje wstrzymane od końca sierpnia, to – jak wyliczyła agencja Reutera - mniej więcej tyle, ile produkuje Nigeria, członek OPEC.
Dobra wiadomość dla rynku jest taka, że większość z dziewięciu rafinerii w Luizjanie dotkniętych przez burzę ponownie uruchomiła lub uruchomiła ponownie w piątek. 

Sytuacja nie jest jednak w pełni opanowana - Royal Dutch Shell, największy producent ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej w czwartek anulował niektóre ładunki eksportowe z powodu uszkodzenia obiektów na morzu przez huragan Ida, sygnalizując, że przestoje w produkcji energii będą trwały tygodniami.  

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.