Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

USA idzie na słoneczną stronę

e-petrol.pl
2021-09-13 / 09:46
USA idzie na słoneczną stronę

Departament Energii USA proponuje ambitny plan całkowitego przejścia na energię odnawialną do 2050 r.

Departament Energii USA zaproponował ambitny plan całkowitego przejścia na odnawialne źródła energii do 2050 roku. Jednak w tym celu Stany Zjednoczone będą musiały zbudować cztery razy więcej elektrowni słonecznych.

W 2020 roku Stany Zjednoczone zwiększyły swoją moc słoneczną o 15 gigawatów. W krajowym systemie energetycznym słońce stanowi obecnie 76 gigawatów - 3 proc. całkowitego wolumenu energii elektrycznej. Do 2050 roku elektrownie słoneczne powinny generować około 3 tys. gigawatów - do tego konieczne jest zbudowanie paneli słonecznych o mocy 60 gigawatów rocznie i zwiększenie zależności od słońca do 45 proc.

Prezydent USA John Biden nie wyznaczył jeszcze nowych celów w zakresie zwiększenia wydajności energii słonecznej. Zaapelował jedynie o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50 proc. z obecnego poziomu do 2030 r., a do 2035 r. o uczynienie z odnawialnych źródeł energii podstawą systemu energetycznego kraju. W 2020 r. nowe moce czystej energii w USA przewyższyły paliwa kopalne, przy czym 80 proc. powstających projektów energetycznych to energia słoneczna (38 proc.) lub wiatr (42 proc.).  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.