Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Większość wydobycia ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej nadal wstrzymana

e-petrol.pl
2021-09-06 / 09:48
Większość wydobycia ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej nadal wstrzymana

W sobotę około 93 proc. wydobycia ropy naftowej, czyli 1,7 miliona baryłek dziennie, pozostawało wstrzymane w należącej do USA północnej części Zatoki Meksykańskiej po przestojach z powodu huraganu Ida.

W sobotę amerykańskie Biuro ds. Bezpieczeństwa i Środowiska podało, że w sumie 119 platform naftowych i gazowych oraz sześć platform wiertniczych zostało ewakuowanych. Prezydent USA Joe Biden polecił sekretarz ds. energii Jennifer Granholm wykorzystanie strategicznych rezerw ropy do zwalczania wzrostu cen paliw w kraju spowodowanego przez huragan Ida. Przemawiając w Białym Domu prezydent wyraził nadzieję, że wykorzystanie rezerwy strategicznej zwiększy dostęp do paliwa i będzie skutecznie przeciwdziałać wzrostowi cen benzyn.

Według Bidena jego administracja dąży do jak najszybszej oceny szkód wyrządzonych przez Idę, w tym obszarów, w których aktywnie wydobywana jest ropa.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.