Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rekordowe zużycie paliw w Chinach

e-petrol.pl
2021-08-09 / 09:54
Rekordowe zużycie paliw w Chinach

Chińskie wykorzystanie benzyn i paliw lotniczych sięga rekordów nawet mimo wizji kolejnej fali pandemii COVID-19 - podaje agencja Reutera.

Zdaniem analityków SIA Energy, IHS Markit i Energy Aspects łączne zużycie benzyny, oleju napędowego i paliwa lotniczego w Chinach będzie rosnąć od 7 proc. do 11 proc. w 2021 r., osiągając rekordowy poziom od 8,4 - 8,9 mln baryłek.

Jak podał Reuters, popyt na benzynę, który odpowiada za jedną czwartą zużycia paliw rafinowanych w Chinach, może w tym roku podskoczyć o 11 - 13 proc., osiągając rekordowe 3,8 mln do 4,1 mln baryłek dziennie. Jeszcze w marcu wartość tego wskaźnika Międzynarodowa Agencja Energii prognozowała na poziomie 3,5 mln baryłek dziennie.

Jest mocno prawdopodobne, że w tym roku za sprawą ograniczeń w podróżach lotniczych może też wzrosnąć sprzedaż samochodów w Chinach - byłoby to pierwsze takie zdarzenie od 2017 roku - podaje Reuters.
Słowa kluczowe: Chiny, zużycie paliw
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.