Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zyski Equinor w drugim kwartale rosną

e-petrol.pl
2021-07-28 / 09:48
Zyski Equinor w drugim kwartale rosną

Norweski Equinor podał w środę, że odnotował skokowy wzrost zysku za drugi kwartał w związku ze wzrostem cen ropy i gazu, ale jego wyniki nie spełniły oczekiwań, ponieważ norweski oddział nie spełnił prognoz.

Skorygowany zysk przed opodatkowaniem wzrósł do 4,64 miliarda USD w II kwartale z 350 milionów dolarów w okresie pandemii sprzed roku, podała firma, co oznacza 4,83 miliarda USD. Firma poinformowała również, że rozpocznie pierwszą fazę długo planowanego skupu akcji i zamierza wydać na ten cel 300 milionów USD do 28 września.

Kwartalna produkcja ropy naftowej spadła do 1,997 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie (boepd) z 2,011 mln boepd rok wcześniej, ale Equinor podtrzymał swój cel, by w 2021 r. zwiększyć wolumeny o około 2 proc.
 
Ze strategii Equinor wynika, że za dziesięć lat ponad połowa wydatków kapitałowych firmy zostanie przeznaczona na inwestycje, takie jak turbiny wiatrowe czy elektrownie słoneczne.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.