Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Shell angażuje się w projekt „Whale” w Zatoce Meksykańskiej

e-petrol.pl
2021-07-27 / 09:51
Shell angażuje się w projekt „Whale” w Zatoce Meksykańskiej

W poniedziałek Royal Dutch Shell ogłosił plany zagospodarowania nowego pola naftowego w Zatoce Meksykańskiej. To pierwszy duży projekt, który może uzyskać zielone światło, ponieważ holenderski sąd nakazał firmie energetycznej przyspieszyć realizację celów redukcji emisji dwutlenku węgla.

Rozwój pola Whale, prowadzony przez Shell, który jest właścicielem 60 proc. projektu, wraz z Chevronem, posiadającym 40 proc., ma osiągnąć szczytową produkcję około 100 000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie, powiedział Shell w oświadczeniu.

Pole Whale zostało odkryte w 2017 r., posiada nadające się do wydobycia zasoby 490 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej – produkcja z niego ma się rozpocząć w 2024 r.

Shell podał w poniedziałek, że jego plan transformacji energetycznej obejmuje zwiększenie inwestycji w rozwiązania energetyczne o niższej emisji dwutlenku węgla, przy jednoczesnym kontynuowaniu najbardziej energooszczędnych i przynoszących najwyższe zwroty inwestycji w wydobycie.


Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.