Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Znów przybyło platform wiertniczych w USA

e-petrol.pl
2021-07-26 / 09:32
Znów przybyło platform wiertniczych w USA

Amerykańskim firmom energetycznym od miesiąca systematycznie przybywa naftowych i gazowych platform wiertniczych. Podbudzenie wynika z wyższych cen ropy.

Liczba platform wiertniczych naftowych i gazowych, wczesny wskaźnik przyszłej produkcji, wzrosła o siedem do 491 w tygodniu poprzedzającym 23 lipca, co jest najwyższą wartością od kwietnia 2020 r., poinformowała w piątek firma Baker Hughes.

W ostatnim tygodniu przybyło platform naftowych, których liczba wzrosła w tym tygodniu o siedem do 387, co jest najwyższym wynikiem od kwietnia 2020 r., podczas gdy platformy gazowe pozostały na niezmienionym poziomie 104.

Dyrektor generalny Baker Hughes, Lorenzo Simonelli, przewiduje, że do końca roku firmy uruchomią jeszcze około 50 platform w Ameryce Północnej, przy czym firmy prywatne zwiększą aktywność na obecnym poziomie cen. Dyrektor generalny Schlumbergera, Olivier Le Peuch powiedział, że pomimo wzrostu liczby platform, produkcja ropy w USA może osiągnąć poziom sprzed pandemii dopiero po 2022 r.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.