Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Goldman obniża prognozę dla ropy Brent

e-petrol.pl
2021-07-21 / 09:52
Goldman obniża prognozę dla ropy Brent

Goldman Sachs we wtorek obniżył swoje prognozy dotyczące ropy Brent do 75 USD za baryłkę na trzeci kwartał, czyli o 5 USD mniej niż wskazywał w poprzednich szacunkach. Korekta wynika ze wzrostu liczby przypadków wariantu Delta wirusa COVID-19.

Analitycy Goldmana oczekują, że ceny ropy Brent wyniosą średnio 80 USD za baryłkę w czwartym kwartale w porównaniu z poprzednią prognozą 75 USD i przewidują deficyt 1,7 mln baryłek dziennie w ostatnim kwartale tego roku.

Goldman dodał, że nawet jeśli szczepienia nie ograniczą liczby hospitalizacji, co może doprowadzić do dłuższego spadku popytu, spadek ten zostanie zrekompensowany niższą produkcją OPEC+ i łupków w USA przy obecnych cenach.

Goldman powiedział również, że postęp w sprawie umowy nuklearnej USA-Iran utknął w martwym punkcie, co prowadzi do zwiększonego ryzyka, że potencjalny wzrost eksportu z Iranu nastąpi później niż w przypadku bazowym z października.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.