Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Nowe wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa krytycznych rurociągów

e-petrol.pl
2021-07-21 / 09:48
Nowe wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa krytycznych rurociągów

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA zażądał we wtorek od właścicieli i operatorów krytycznych rurociągów transportujących niebezpieczne płyny i gaz ziemny, aby wdrożyli niezbędne zabezpieczenia przed włamaniami cybernetycznymi.

Była to druga dyrektywa bezpieczeństwa wydana przez Departament Bezpieczeństwa Transportu departamentu od maja, po tym, jak miało miejsce włamanie na rurociągu Colonial Pipeline i przez kilka dni zakłócone były dostawy paliwa w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Departament wyjaśnił, że akcja była odpowiedzią na „trwające zagrożenie cyberbezpieczeństwa dla systemów rurociągów”. Chodzi o procedury chroniące przed atakami ransomware i innymi znanymi zagrożeniami dla technologii informatycznych i systemów operacyjnych, wdrożenia planu awaryjnego i planu naprawy cyberbezpieczeństwa oraz przeprowadzenia przeglądu projektu architektury cyberbezpieczeństwa.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.