Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Tatneft wznawia prace poszukiwawcze w Libii

e-petrol.pl
2021-06-21 / 09:45
Tatneft wznawia prace poszukiwawcze w Libii

Delegacja Tatnieftu pod przewodnictwem Naila Maganowa omówiła kwestie utrwalenia współpracy i wznowienia prac poszukiwawczych na dwóch blokach libijskich w basenach Ghadames i Sirte w porozumieniu z właściwymi departamentami National Oil Corporation of Libya (NOC), wynika ze wzmianki na oficjalnej stronie NOC na Facebooku.

Mustafa Sanalla, szef NOC, podkreślił wagę wizyty delegacji rosyjskiej, nazywając ją sygnałem dla społeczności międzynarodowej potwierdzającym powrót stabilności w państwie północnoafrykańskim. Z zadowoleniem przyjął również chęć firmy Tatnieft do wznowienia, zawieszonej w 2014 r. działalności na przydzielonych jej terytoriach zgodnie z podpisanymi wcześniej umowami.

Poruszono także kwestie budowania zdolności i szkolenia absolwentów Naftowego Instytutu Kształcenia Zawodowego. Strony zgodziły się na regularne organizowanie seminariów i rozmów kwalifikacyjnych w celu podnoszenia kwalifikacji inżynierów i techników libijskiej narodowej korporacji oraz korzystania z bogatego doświadczenia Tatnieftu w zakresie wspólnej produkcji. Partnerzy poruszyli również kwestię wkładu firmy w zakresie rafinacji i bioprodukcji ropy naftowej oraz wprowadzania technologii energii odnawialnej w libijskim sektorze naftowym.

Tatneft zawiesił swoją działalność w Libii w 2014 roku z powodu wybuchu działań wojennych w tym kraju. Po utworzeniu tymczasowego Rządu Jedności Narodowej jego przewodniczący Abd al-Hamid Dabiba odwiedził Moskwę, gdzie poprosił o przywrócenie działalności rosyjskich firm w ramach kontraktów zawartych przed 2011 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.